Մեյն ու Մերկելը համաձայնել են միասին պատասխանել Ռուսաստանի ագրեսիային
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյն ու Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը համաձայնության են եկել, որ պետք է շարունակեն համատեղ գործողությունները Ռուսաստանի ագրեսիայի պատասխանելու համար: Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարների հեռախոսազրույցի մասին հայտնում է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի մամուլի ծառայությունը:
«Վարչապետը զրույցի սկզբում երախտագիություն է հայտնել կանցլերին համաձայնության և վճռական աջակցության համար Սոլսբերիի դեպքից հետո: Կանցլերն ու վարչապետը համաձայնել են շարունակել համատեղ գործողությունները Ռուսաստանի աճող ագրեսիային պատասխանելու համար»,- ասվում է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, կողմերը քննարկել են նաև ԱՄՆ-ի կողմից պողպատի և ալյումինի ներմուծման համար տուգանքի ժամանակավոր սահմանումը, ինչպես նաև Իրանի միջուկային ծրագիրը:

Мэй и Меркель договорились и дальше вместе отвечать на агрессию России
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй и канцлер Германии Ангела Меркель согласились, что они должны продолжать политику совместных ответов на возросшую агрессию России. О телефонном разговоре между главами правительств сообщает пресс-служба британского премьера.
«Премьер-министр начала разговор с благодарности канцлеру за солидарность и решительную поддержку после нападения в Солсбери. Канцлер и премьер-министр согласились с необходимостью продолжать совместную деятельность по противостоянию усилившейся агрессии России», — говорится в сообщении пресс-службы Мэй.
Кроме того, стороны обсудили также временно отложенное введение пошлин на импорт стали и алюминия со стороны США. Они также обменялись мнениями по иранской ядерной сделке, отметили ее важность и договорились продолжать контакты.