«Իմ կյանքն իրական դժոխքի է վերածվել». Սարկոզի
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլյա Սարկոզին, ում օրեր առաջ ձերբակալել էին, ֆրանսիական դատախազությանը հայտնել է, որ իր նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքները դժոխքի են վերածում իր կյանքը, հաղորդում է BBC News-ը:
«Այդ զրպարտությունն իմ կյանքն իրական դժոխքի է վերածել», ասել է Ֆրանսիայի նախկին նախագահը՝ հավելելով, որ իրեն մեղադրում են՝ իր մեղավորության որևէ ապացույց չներկայացնելով:
Նշենք, որ հետաքննությունը կապ ունի ենթադրյալ լիբիական ֆինանսավորման հետ:
Քրեական գործը բացվել էր 2012թ., ավելի ուշ այն փակվել էր, որից հետո վերսկսվել՝ 2017թ.: Հունվարի սկզբին այդ գործի շրջանակներում ձերբակալել էին գործարար Ալեքսանդր Ջուհրիին:

Саркози: «Моя жизнь превратилась в настоящий ад»
Экс-президент Франции Николя Саркози заявил сотрудникам французской прокуратуры, что выдвинутые против него обвинения омрачают его жизнь, сообщает BBC News.
«Эта клевета превратила мою жизнь в настоящий ад», — пояснил он, добавив, что его обвиняют, не предъявляя каких-либо доказательств его вины.
Отметим, что 20 марта Саркози был взят под стражу в отделении полиции в Нантере. Туда бывшего политика вызвали для допроса по делу о незаконном финансировании Ливией его избирательной кампании в 2007 году.
Впервые с начала разбирательства по этому делу в 2013 году он давал показания лично. Сам Саркози все выдвинутые против него обвинения отрицает.