Չինաստանում Մակրոնի պատվին հնչել է Ազնավուրի երաժշտությունը
Չինաստանի ղեկավար Սի Ցզինփինի հետ Պեկինում պաշտոնական ընթրիքի ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և նրա տիկնոջ համար հնչել է Շառլ Ազնավուրի երաժշտությունը, հաղորդում է rusarminfo-ն:
Ընթրիքի ժամանակ նվագախումբը դադարեցրել է ֆոնային երաժշտությունն ու սկսել նվագել «Պահիր գիշերը» երգը, որը գրվել է Շառլ Ազնավուրի և Ջորջ Հարվարենցի կողմից:
«Այդպիսով Չինաստանի առաջնորդը ողջունել է Ֆրանսիան և պատվել Ջոն Հոլիդեյին, ում համար հայ երաժիշտները երգ են գրել և որի համար այն դեբյուտային է դարձել»,- հայտնել է «Nouvelles d’Arménie Magazine» պարբերականը:

Песня Азнавура прозвучала в честь президента Франции в Китае
Во время официального ужина у главы Китая Си Цзиньпина в Пекине симфонический оркестр сыграл для президента Франции Эммануэля Макрона и его супруги композицию Шарля Азнавура.
Во время ужина оркестр прервал фоновую музыку и начал играть песню «Придержи ночь», написанную Шарлем Азнавуром и Джорджем Гарваренцем.
«Таким образом китайский лидер поприветствовал Францию и почтил память культового французского рок-исполнителя Джонни Холлидея, для которого песня, написанная армянскими музыкантами, стала дебютной», — сообщило издание «Nouvelles d’Arménie Magazine»
Издание также отметило, что Эммануэль Макрон и его супруга были тронуты таким жестом китайского лидера.