Լիբանանում հայտնել են իսրայելական հարվածների հետևանքով 31 զոհի մասին
Առնվազն 31 մարդ է զոհվել, ևս 149-ը՝ վիրավորվել Լիբանանի ուղղությամբ իսրայելական օդուժի հարվածների առաջին ալիքի հետևանքով, ասվում է առողջապահության նախարարության X-ում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։ «Զոհերի թիվը կարող է աճել, քանի որ փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են Բեյրութի հարավային ծայրամասում գտնվող Հարեթ Հորեյք և Էլ Ջամուս թաղամասերում, որտեղ հրթիռները հարվածել են երկու բնակելի շենքերի»:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ զոհվել է ավելի քան 10 բնակիչ, այդ թվում՝ «Հեզբոլլահ» շարժման խորհրդարանական դաշինքի ղեկավար Մոհամմադ Ռաադը։

В Ливане сообщили о 31 погибшем при израильских авиаударах
По меньшей мере 31 человек погиб и еще 149 получили ранения в результате первой волны ударов израильской авиации по территории Ливана. Такие данные приводятся в сводке Минздрава республики, опубликованной в X.
"Число жертв может возрасти, поскольку в кварталах Харет-Хорейк и Эль-Джамус на южной окраине Бейрута, где ракеты попали в два жилых дома, продолжаются спасательные работы", - говорится в тексте.
Ранее сообщилось, что там погибли свыше 10 жителей, в том числе глава парламентской фракции шиитского движения "Хезболлах" Мухаммед Раад.