«Իսրայելը մտադիր է առաջիկա օրերին ուժեղացնել Իրանի դեմ հարվածները». Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն խոստացել է առաջիկա օրերին ուժեղացնել Իրանի դեմ հարվածները և հրամայել է շարունակել ռազմական արշավը։
Վարչապետը տեսաուղերձ է ձայնագրել Թել Ավիվի Պաշտպանության նախարարության համալիրի տանիքից՝ նշելով, որ որոշ ժամանակ առաջ ավարտել է հանդիպումը Պաշտպանության նախարարի, Իսրայելի բանակի գլխավոր շտաբի պետի և Մոսադի հետախուզության ղեկավարի հետ։
«Ես հանձնարարություններ եմ տվել շարունակել արշավը։ Երեկ մենք սպանեցինք... Խամենեիին։ Նրա հետ միասին մենք վերացրեցինք բռնաճնշող ռեժիմի տասնյակ բարձրաստիճան պաշտոնյաների։ Այժմ մեր ուժերը հարվածում են Թեհրանի սրտին՝ աճող ուժով, և այդ ուժը միայն կուժեղանա առաջիկա օրերին», - հայտարարել է նա։

Нетаньяху: Израиль намерен усилить удары по Ирану в ближайшие дни
Премьер Израиля Биньямин Нетаньяху пообещал усилить удары по Ирану в ближайшие дни и распорядился продолжать военную кампанию.
Премьер записал видеообращение с крыши комплекса министерства обороны в Тель-Авиве, отметив, что недавно завершил встречу с министром обороны, начальником генерального штаба армии Израиля и главой разведки "Моссад".
"Я дал указания по продолжению кампании. Вчера мы убили... Хаменеи. Вместе с ним мы уничтожили десятки высокопоставленных чиновников репрессивного режима. Сейчас наши силы наносят удары по сердцу Тегерана с возрастающей силой, и в ближайшие дни эта сила будет только усиливаться", - заявил премьер еврейского государства.