Արգենտինայի նախագահի վրա քարոզարշավի ժամանակ քարեր են նետել
Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին շտապ ընդհատել Լոմաս դե Սամորա քաղաքում ընթացող իր քարոզարշավն այն բանից հետո, երբ ցուցարարները քարեր և շշեր են նետել նրա ավտոշարասյան վրա։
Մայլին բաց տանիքով մեքենայով ողջունել է քաղաքի բնակիչներին։ Այդ պահին նրա կողմնակիցների, ոստիկանության և ցուցարարների միջև բախումներ են սկսվել, որոնց ընթացքում նախագահի մեքենայի վրա քարեր և այլ առարկաներ են նետվել։ Անվտանգության ծառայությունը որոշել է շտապ տարհանել նրան դեպքի վայրից։
Նախագահի մամուլի խոսնակ Մանուել Ադորնիի խոսքով՝ միջադեպի արդյունում ոչ ոք չի տուժել։ Անկարգությունների համար նա մեղադրել է նախկին նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդես դե Կիրշների կողմնակիցներին։
Քարոզարշավն անց էր կացվում Բուենոս Այրեսի նահանգի օրենսդիր ժողովի ընտրությունների համար, որը նախատեսված է սեպտեմբերի 7-ին։

В президента Аргентины бросали камни во время предвыборного митинга
Президент Аргентины Хавьер Тебас внезапно прекратил свой предвыборный митинг в городе Ломас-де-Самора после того, как протестующие забросали его кортеж камнями и бутылками.
Тебас приветствовал жителей города в открытом автомобиле. В этот момент между его сторонниками, полицией и протестующими произошли столкновения, в ходе которых в автомобиль президента бросали камни и другие предметы. Служба безопасности приняла решение о его экстренной эвакуации с места происшествия.
По словам пресс-секретаря президента Мануэля Адорни, в результате инцидента никто не пострадал. Он обвинил в беспорядках сторонников бывшего президента Кристины Фернандес де Киршнер.
Агитация проводилась в преддверии выборов в законодательные органы провинции Буэнос-Айрес, которые назначены на 7 сентября.