«Զելեսկին խղճուկ մարդ է՝ պահանջելու, որ Պուտինը Թուրքիա գա»․ Լավրով
Զելենսկին խղճուկ մարդ է՝ պահանջելու, որ Պուտինը Թուրքիա գա։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարարար Սերգեյ Լավրովը։
«Նախ Զելենսկին ինչ-որ հայտարարություններ էր անում, թե պահանջում է, որ Պուտինն անձամբ Թուրքիա գա․․․ Խղճուկ մարդ, դա հայտնի է բոլորին, բացի իրենից և նրանցից, ում ձեռքում նա խամաճիկ է հանդիսանում։ Հետո հավանաբար նրա ավագ ընկերները բացատրեցին, որ նման պահվածքը հիմարություն է, և բանակցություններ են անհրաժեշտ», ասել է Լավրովը։
Հիշեցնենք՝ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել էր, որ Թուրքիայում բանակացություններին կմասնակցի միայն այն դեպքում, եթե Պուտինն անձամբ ներկայանա բանակցություններին։
Հիշեցնենք նաև, որ Ստամբուլում ՌԴ պատվիրակությունը գլխավորում է ՌԴ նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին։

Лавров: "Зеленский — жалкий человек, чтобы требовать, чтобы Путин приехал в Турцию" -
Зеленский — жалкий человек, чтобы требовать, чтобы Путин приехал в Турцию. Об этом заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров.
«Сначала Зеленский сделал какие-то заявления о том, что он требует, чтобы Путин лично приехал в Турцию... Жалкий человек, это знают все, кроме него самого и тех, кто кукловодит его. Потом, наверное, старшие товарищи объяснили, что такое поведение глупо и нужны переговоры», — сказал Лавров.
Напомним, Владимир Зеленский заявлял, что примет участие в переговорах в Турции только в том случае, если на них будет присутствовать лично Путин.
Напомним, российскую делегацию в Стамбуле возглавляет помощник президента России Владимир Мединский.