Պակիստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստ է պահանջել
Պակիստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստ է խնդրել՝ Հնդկաստանի հետ լարվածության աճի հետ կապված։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Անվտանգության խորհրդում դիվանագիտական ​​աղբյուրը։
«Ամսաթիվը դեռևս հստակ չէ»,- նշել է գործակալության աղբյուրը՝ պատասխանելով հակամարտության սրման ֆոնին Իսլամաբադի հետագա գործողությունների մասին հարցին։
Հնդկաստանի և Պակիստանի միջև լարվածությունը սրվել է ապրիլի 22-ին՝ Հնդկաստանի Պահալգամ քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումից հետո, որի հետևանքով զոհվել էր 26 մարդ։ Նյու Դելին Իսլամաբադին մեղադրել էր հարձակմանը մասնակցության մեջ։

Пакистан запросил заседание СБ ООН
Пакистан запросил заседание Совета Безопасности ООН в связи с ростом напряженности в отношениях с Индией. Об этом сообщил корреспонденту ТАСС дипломатический источник в Совбезе.
"Пакистан запрашивает проведение Совета Безопасности. Дата пока что не определена", - сказал собеседник агентства, отвечая на вопрос о дальнейших действиях Исламабада на фоне обострения конфликта.
Обострение в отношениях между Индией и Пакистаном началось после совершенного 22 апреля в индийском городе Пахалгаме теракта, в результате которого погибли 26 человек. Нью-Дели обвинил Исламабад в причастности к этой атаке.