«Ադրբեջանը և Չինաստանը կհամագործակցեն ռազմարդյունաբերության ոլորտում»․ Ալիև
Ադրբեջանը և Չինաստանը երկխոսություն են սկսում պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության շուրջ, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Մենք երկխոսություն ենք սկսում պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության շուրջ և կարծում ենք, որ դա կարող է շատ խոստումնալից գործընթաց լինել, քանի որ Ադրբեջանը շարունակում է արդիականացնել իր զինված ուժերը», - ասել է Ալիևը։
Պետության ղեկավարը նշել է, որ Բաքուն և Պեկինը 2024 թվականին ստորագրել են Ռազմավարական գործընկերության մասին հռչակագիր, որը «շատ կարևոր հանգրվան է երկկողմ հարաբերություններում, քանի որ Չինաստանի նման մեծ երկրի հետ համագործակցությամբ ռազմավարական գործընկերության ձևաչափի առկայությունը, իհարկե, չափազանց կարևոր է մեզ համար», ասել է Ադրբեջանի նախագահը։

Алиев։ "Баку и Пекин начинают диалог о сотрудничестве в оборонной промышленности"
Азербайджан и Китай начинают диалог о сотрудничестве в оборонной промышленности, заявил азербайджанский президент Ильхам Алиев.
"Мы начинаем диалог по сотрудничеству в оборонной промышленности и думаем, что это может быть очень перспективным процессом, потому что Азербайджан продолжает модернизировать свои вооруженные силы", - сказал Алиев".
Глава государства отметил, что Баку и Пекин в 2024 году подписали Декларацию о стратегическом партнерстве, что "является очень важной вехой в наших двусторонних отношениях, поскольку наличие формата стратегического партнерства в сотрудничестве с такой великой страной, как Китай, конечно, крайне важно для нас".