Վանաձորում ընտանիքի 4 երեխաներն «աղիքային ինֆեկցիա» ախտորոշմամբ տեղափոխվել են հիվանդանոց
![]() Մարտի 30-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 22։50-ի սահմաններում ՀՀ ՆԳՆ տեղեկություն է ստացվել, որ «աղիքային ինֆեկցիա» ախտորոշմամբ «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Լոռու մարզի բնակիչներ 7-ամյա Դ․ Գ-ն, 12-ամյա Հ․ Գ-ն, 14-ամյա Ա․ Գ-ն և 10-ամյա Ա․ Գ-ն՝ առողջական վիճակները՝ միջին ծանրության: Ինչպես հայտնում է Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանության ծառայողներին երեխաների մայրը հայտնել է, որ որդու ծննդյան արարողության կապակցությամբ մարտի 27-ին «Տարոն 4» թաղամասում գտնվող նորակառույց խանութից գնել է թխվածք և ընտանիքի անդամների հետ կերել այն, իսկ հաջորդ օրը երեխաների ինքնազգացողությունը վատացել է, ինչից հետո նրանց տեղափոխել են «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն, որտեղից՝ «Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոց»: Դեպքի փաստով ոստիկանության Տարոնի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչություն։ |