Այսօր`   Ուրբաթ, 04 ապրիլի, 2025 թ.
ԱՄՆ-ն չպետք խաբվի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ «ժամանակ ձգձգելու մարտավարությամբ», Կիև կատարած այցի ժամանակ հայտարարել է Գերմանիայի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Աննալենա Բերբոքը։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Reuters-ը։
«ՆԱՏՕ-ի արտգործնախարարների առաջիկա հանդիպման ժամանակ ամերիկյան կողմին կհայտնենք, որ նրանք չպետք է գործեն «ժամանակի ձգձգման մարտավարության» համաձայն»,- ասել է Բերբոքը։
Նա հավելել է, որ «Պուտինը ձևացնում է, թե պատրաստ է բանակցությունների, բայց իր դիրքերից միլիմետր անգամ չի նահանջում»։

Бербок։ "Путин притворяется готовым к переговорам"
США не должны быть введены в заблуждение «тактикой затягивания времени» президента России Владимира Путина, заявила министр обороны Германии Анналена Бербок во время визита в Киев. Ее слова передает Reuters.
«На предстоящей встрече министров иностранных дел стран НАТО мы дадим понять американской стороне, что нам не следует действовать в соответствии «тактикой затягивания времени», — говорится в заявлении, опубликованном после ее прибытия в украинскую столицу.
Она добавила, что «Путин «притворяется готовым к переговорам, но ни на миллиметр не отступает от своей позиции».