Գազայի հատվածում Իսրայելի հարվածներից յոթ պաղեստինցի է զոհվել
![]() Իսրայելի պաշտպանության բանակը ռազմագործողություն է իրականացրել Ալ-Մավասիում՝ Խան Յունիս քաղաքի մոտ, որտեղ երկու մարդ զոհվել է, մի քանիսը՝ վիրավորվել, հայտնում է Al Jazeera-ն։ Ըստ աղբյուրի՝ Իսրայելի հարձակումների հետևանքով Ռաֆա քաղաքում նույնպես՝ Եգիպտոսի սահմանին, ևս երկու պաղեստինցի են զոհվել, մեկը՝ վիրավորվել։ Գազա քաղաքում Իսրայելի ավիահարվածների արդյունքում երեք մարդ է զոհվել, մի քանիսը՝ վիրավորվել։ Մարտի 18-ին Իսրայելի զինված ուժերը վերսկսել են ռազմական գործողությունները Գազայում՝ ինտենսիվ հարվածներ հասցնելով տարածքին։ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի գրասենյակը հայտարարել է, որ այս գործողությունները իրականացվում են այն պատճառով, որ ՀԱՄԱՍ-ը մերժել է միջնորդների և ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆի առաջարկները։ Իսրայելի իշխանությունների պնդմամբ՝ գործողության նպատակը Գազայում պահվող բոլոր պատանդների ազատումն է։