Գիշերվա ընթացքում Թուրքիայում բողոքի ցույցերն ու ձերբակալությունները շարունակվել են
Անցած գիշեր Թուրքիայի տարբեր քաղաքներում շարունակվել են բողոքի ցույցերը, որոնք ոստիկանությունը փորձել է ցրել։ Առավոտյան բողոքի ակցիայի մասնակիցների ձերբակալությունները ևս շարունակվել են։
Ցուցարարները պահանջում են ազատ արձակել Ստամբուլի պաշտոնանկ քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին, ինչպես նաև՝ Թուրքիայի կառավարության հրաժարականը։
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին Թուրքիայի իշխանությունները ձերբակալել են Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետ, Էրդողանի գլխավոր մրցակից Էքրեմ Իմամօղլուին՝ կոռուպցիայի և ահաբեկչության հետ կապեր ունենալու մեղադրանքով։ Իմամօղլուն հերքել էր իրեն ներկայացված բոլոր մեղադրանքները։

В Турции ночью продолжались протесты и аресты
Прошедшей ночью в разных городах Турции продолжились протестные акции, которые полиция пыталась разогнать. А на утро продолжились задержания участников митингов.
Участники шествий и митингов требуют освобождения арестованного Экрема Имамоглу, отстраненного от должности мэра Стамбула, а также отставки правительства Турции.
Напомним, 19 марта турецкие власти арестовали оппозиционного мэра Стамбула и главного соперника Эрдогана Экрема Имамоглу по обвинению в коррупции и связях с терроризмом. Имамоглу отверг все выдвинутые против него обвинения.