Աշխարհի խոշորագույն բեռնատար ինքնաթիռների օպերատորը պատրաստ է թռիչքներ իրականացնել դեպի Հայաստան
Ռուսական «Վոլգա-Դնեպր» ավիաընկերությունը, որը Ան-124 «Ռուսլան» և Իլ-76 բեռնատար ինքնաթիռների խոշորագույն մասնավոր օպերատորն է, պատրաստ է թռիչքներ իրականացնել դեպի Հայաստան: Այս մասին «Sputnik Արմենիա»-ի հետ զրույցում ասել է ավիաընկերության ինժեներական կենտրոնի ղեկավար Անատոլի Զագորդանը։
«Հաշվի առնելով, որ Հայաստանում ակտիվ քննարկվում են մուլտիմոդալ (տրանսպորտի տարբեր տեսակների օգտագործմամբ) փոխադրումների տարբերակները, հնարավոր է՝ հայ գործընկերներին հետաքրքրի ծանրաքաշ ավիացիայով փոխադրումների քննարկումը»,- նշել է Զագորդանը: Բացի այդ, ընկերությունը պատրաստ է մասնակցել թռիչքատեխնիկական և ինժեներական անձնակազմի վերապատրաստմանը:

Пятница, 03 Января, 2025 года, 13:42
Крупнейший частный оператор грузовых самолетов Ан-124 «Руслан» и Ил-76 готов выполнять рейсы в Армению, сообщил в беседе со СМИ руководитель инженерного центра авиакомпании Анатолий Загордан.
«В авиапарке компании есть не только Ан-124, но и Ил-76 в собственной модификации «ВД» («Волга-Днепр»). Ил-76-модель высокого класса, но в процессе эксплуатации на мировом рынке ей потребовались некоторые улучшения, чтобы соответствовать международным требованиям. На таких модифицированных самолетах мы успешно выполняем регулярные и чартерные рейсы в Индию, ОАЭ, Китай и другие страны. Что касается летно-технического и инженерно-технического состава, то мы готовы к сотрудничеству», - сказал он.