Ձերբակալվել է Վլադիսլավ Բակալչուկը
Մոսկվայում ձերբակալվել է Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ամուսինը՝ համահիմնադիր Վլադիսլավ Բակալչուկը, հայտնում է РИА Новости-ն։ Գործարարին ձերբակալել են 48 ժամով։
Նրան մեղադրանք է ներկայացվել «Սպանություն», «Սպանության փորձ», «Կամայականություն», ինչպես նաև «Իրավապահ մարմինների աշխատակցի կյանքի նկատմամբ ոտնձգություն» հոդվածներով։ Պաշտպաններն անհեթեթություն են որակել մեղադրանքը։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 18-ին, Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող Wildberries-ի գրասենյակում հրաձգություն էր տեղի ունեցել, որի հետևանքով զոհվել էր երկու, վիրավորվել յոթ մարդ։
Տատյանա Բակալչուկը հայտարարել էր, որ «մի խումբ մարդիկ՝ Վլադիսլավ Բակալչուկի գլխավորությամբ, փորձել են գրավել Wildberries-ի գրասենյակները»: Նա հերքել էր Վլադիսլավ Բակալչուկի պնդումը, թե եկել էին բանակցությունների։

В Москве задержали Владислава Бакальчука
Мужа Татьяны Бакальчук Владислава задержали после стрельбы в офисе Wildberries, которая произошла накануне, сообщили РИА Новости в правоохранительных органах.
"Владислав Бакальчук задержан", — сказал собеседник агентства.
В Telegram-канале Бакальчука со ссылкой на адвокатов сообщается. что его задержали на 48 часов и предъявили обвинения по статьям "Убийство", "Покушение на убийство", "Посягательство на жизнь правоохранителя", "Самоуправство".
В среду, 18 сентября, в офисе Wildberries в Романовом переулке в Москве, произошла стрельба. По данным СК, два человека погибли, пострадали семеро, в том числе двое силовиков.
Возбуждено уголовное дело.
Татьяна Бакальчук заявила, что "группа людей под руководством Владислава Бакальчука, Сергея Ануфриева и Владимира Бакина попыталась захватить офисы Wildberries в Москве". Она опровергла утверждение своего мужа, что он приехал на переговоры, и назвала произошедшее неудачной попыткой рейдерского захвата.