Մեծ Բրիտանիան սպառնում է Իսրայելին զենքի էմբարգոյով
Մեծ Բրիտանիան սպառնում է Իսրայելին զենքի էմբարգո կիրառել, եթե նա հրաժարվի Գազայի հատվածին մարդասիրական օգնություն տրամադրել և չենթարկվի միջազգային օրենքներին:
Այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Դեյվիդ Քեմերոնը, հաղորդում է բրիտանական The Daily Telegraph թերթը։
Քեմերոնը նախազգուշացրել է իսրայելցի պաշտոնյաներին վերջին բանակցությունների ժամանակ, որ «զենքի էմբարգո» կարող է սահմանվել, եթե Իսրայելի կողմից օկուպացված Պաղեստինում ՀԱՄԱՍ-ի բանտարկյալներին արգելվի հանդիպել Կարմիր Խաչի պաշտոնյաների հետ:

Великобритания грозит ввести эмбарго на поставки оружия в Израиль
Великобритания грозит ввести эмбарго на поставки оружия в Израиль в случае отказа разрешить поставки гуманитарной помощи в Газу и не подчиняется международным законам.
Об этом как сообщает британская газета «The Daily Telegraph» заявил министр иностранных дел Великобритании Дэвид Кэмерон.
Кэмерон предупредил израильским официальным лицам в ходе недавних переговоров, что «эмбарго на поставки оружия» может быть введено, если заключенным ХАМАС в Израиле оккупированной Палестине будет отказано в доступе к представителям Красного Креста.