Լավրովն ու Բայրամովը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել է Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։
Նշվում է, որ ընդգծվել է 2020-22 թթ․ ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիման վրա Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման գործընթացի ուղղությամբ ջանքերը մեծացնելու անհրաժեշտությունը։
ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերը բարձր են գնահատել Թեհրանում «3+3» ձևաչափով տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքները և պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքը՝ այս ձևաչափը խթանելու ուղղությամբ։

О чем говорили Байрамов и Лавров
Главы МИД России и Азербайджана Сергей Лавров и Джейхун Байрамов во вторник провели телефонный разговор.
Министры обсудили актуальные вопросы двусторонних отношений в развитии контактов лидеров России и Азербайджана «на полях» СГГ СНГ 12 октября в Бишкеке.
«Дана высокая оценка итогам состоявшегося 23 октября в Тегеране заседания Консультативной региональной платформы «3+3» на уровне министров иностранных дел. Условлено продолжить дальнейшую ритмичную работу по продвижению данного формата», - сообщает МИД России.
По информации ведомства, подтверждена необходимость наращивания усилий по нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией на основе комплекса трехсторонних договоренностей на высшем уровне 2020-2022 годов.