Արցախի նախագահի նստավայրի ուղղությամբ կրակողները գտնվել են ոչ սթափ վիճակում. ԱՀ ՆԳՆ
Օգոստոսի 28-ին ժամը 03:05-ին ոստիկանության ՊՊԾ գումարտակի ոստիկանը հերթապահ մասում հաղորդել է, որ Ստեփանակերտ քաղաքի Փետրվարի 20 փողոցում՝ Արցախի հանրապետության նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել:
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչության օպերատիվ խումբը, տաք հետքերով ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, Մարտունի փողոցից նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել անսթափ վիճակում գտնվող 2 քաղաքացու՝ Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ Տ.Հ-ին (ծնված 1983թ.) և Ա.Ա-ին (ծնված 1981թ.):
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ գիշերը ժամը 03:00-ի սահմաններում, նախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ վերջիններս ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի և տարածքում ծառայություն իրականացնող անվտանգության աշխատակիցների ուղղությամբ:

МВД Арцаха: Стрелявшие в сторону резиденции президента Арцаха находились в нетрезвом состоянии
28 августа в 03:05 в полицию Республики Арцах поступило сообщение о том, что в направлении резиденции президента Республики Арцах на улице 20 февраля в Степанакерте произошло вооруженное нападение.
Как сообщает МВД Арцаха, в результате мер, принятых отправившейся на место оперативной группы, с улицы Мартуни по подозрению в совершении этого преступления были подвергнут приводу двое жителей Степанакерта в нетрезвом состоянии Т.А. (1983 г.р.)и А.А. (1981 г.р.).
Полицейские установили, что ночью, около 03:00, по предварительному согласию и в состоянии алкогольного опьянения они пришли в резиденцию президента и обстреляли здание и работающих на территории сотрудников службы безопасности.