Ադրբեջանցիները Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով. ԱԱԾ
Հինգշաբթի, 15 հունիսի, 2023 թ., 10:48
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել. «Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է:

СНБ Армении: Военнослужащие Азербайджана пытались продвинуться и установить флаг на территории Армении
Четверг, 15 Июня, 2023 года, 10:48
Группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана в четверг, около 08:40, предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари с целью установки флага на территории Республики Армения. Об этом сообщает пресс-служба Пограничной службы СНБ РА.
«В результате предпринятых армянской стороной мер было предотвращено продвижение азербайджанских военнослужащих и попытка водружения флага на территории Республики Армения. По состоянию на 10:00 ситуация относительно стабильна», - говорится в сообщении.