«Ադրբեջանական դիրքից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիների ուղղությամբ». ԱՀ ՆԳՆ
ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը հայտնում է. «Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Մարտի 27-ին ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին:
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել:
Ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»:

С азербайджанских позиций была открыта стрельба в направлении гражданских лиц, работающих в гранатовом саду в Мартакерте
![]() 27 марта в 11:30 главный специалист Комитета управления государственных инспекций Мартакертского района Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в районное отделение полиции города Мартакерт, что 26 марта по ним со стороны противника была открыта нерегулярная стрельба. Как сообщает МВД Арцаха, сотрудниками полиции установлено, что в этот день около 11:30 в административном районе города Мартакерт при проведении сельскохозяйственных работ в гранатовом саду, принадлежащем Управлению государственной инспекции, с азербайджанских военных позиций в их направлении была открыта нерегулярная стрельба. Пострадавших в результате инцидента нет. Сельскохозяйственные работы были прекращены. Полиция Арцаха передала эту информацию российским миротворческим силам. |