ՊՆ «ՈՒԱԶ»-ը գլորվել է ձորը. զինծառայողներ են մահացել
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը հայտնում է, որ փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
2 զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն:
Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В результате ДТП возле села Хнацах погибли двое военнослужащих
Вследствие схода лавины 19 февраля около 19:40 в районе села Хнацах автомобиль Министерства обороны марки «УАЗ» скатился в овраг. В результате происшествия погибли 2 военнослужащих-контрактников Зоранд Грантович Арзуманян и Зорак Самвели Ераносян. Об этом сообщили в Министерстве обороны РА.
Двое военнослужащих с травмами различной степени тяжести были доставлены в гарнизонный госпиталь. Состояние раненых военнослужащих оценивается как удовлетворительное, опасности для жизни нет.
Экипаж машины, пытаясь помочь другим военнослужащим части в крайне сложных метеоусловиях, проявил самоотверженность для выполнения поставленной задачи.
К сожалению, в результате аварии вышеупомянутые военнослужащие погибли.
«Министерство обороны РА разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семей, родным и однополчанам погибших в результате аварии военнослужащих», - говорится в сообщении МО.