Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և ՌԴ նախագահի հեռախոսազրույցը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայումս սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը և ՌԴ նախագահը քննարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с Владимиром Путиным
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Собеседники коснулись ситуации на армяно-азербайджанской границе. Никол Пашинян подчеркнул, что хотя в настоящее время на границе относительно спокойно, ситуация остается очень напряженной в результате агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении.
Премьер-министр РА и президент РФ обсудили вопросы, связанные с реализацией решений, принятых в связи с заявлением Армении в ОДКБ.