«Եղբայրական երկրների դարավոր կապերն ունեն ժամանակի պահանջներին համահունչ ենթակառուցվածքի կարիք»․ Փաշինյան
Ուրբաթ, 19 օգոստոսի, 2022 թ., 14:42
«Անկասկած, ընդհանուր արժեքների և պատմական ժառանգության վրա խարսխված մեր երկու եղբայրական երկրների դարավոր կապերն ունեն նման արդիական և ժամանակի պահանջներին համահունչ կարևոր ենթակառուցվածքի կարիք, որն ամուր հենք է ստեղծում մեր հետագա ծավալուն համագործակցության համար»,- այսօր՝ հայ-վրացական «Բարեկամություն» կամրջի բացման արարողության ժամանակ, իր ելույթում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հայ-վրացական առևտրատնտեսական հարաբերություններն ունեն առավել մեծ ներուժ։ Համագործակցության խորացման լուրջ հնարավորություններ կան արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, դեղագործության, տեղեկատվության և կապի, տրանսպորտի, էներգետիկայի, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում»,- նշեց վարչապետը։

Никол Пашинян: Многовековые связи наших двух дружественных стран нуждаются в такой важной инфраструктуре
Пятница, 19 Августа, 2022 года, 14:42
Несомненно, многовековые связи наших двух дружественных стран, основанные на общих ценностях и историческом наследии, нуждаются в такой современной и важной инфраструктуре, отвечающей требованиям времени, которая создает прочную основу для нашего будущего широкого сотрудничества. Об этом сегодня в своем выступлении во время церемонии открытия армяно-грузинского моста «Дружба» сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Тем не менее, армяно-грузинские торгово-экономические отношения имеют самый большой потенциал. Имеются серьезные возможности для углубления сотрудничества в промышленности, сельском хозяйстве, фармацевтике, информационно-коммуникационной, транспортной, энергетической, туристической и в других сферах», - отметил Пашинян.