Մոսկվան պատասխանի է սպասում Հայաստանից. ՌԴ ԱԳՆ
Մոսկվան պատասխանի է սպասում Հայաստանի ԱԳՆ-ին ուղղված բողոքի նոտայի կապակցությամբ, ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի վարչության փոխտնօրեն Իվան Նեչաևը։
«Համապատասխան հայտարարություն է արել Երևանում ՌԴ դեսպանությունը։ Այսօր կառուցողական զրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության մեր գործերի ժամանակավոր հավատարմատարի և Հայաստանի արտգործնախարարության ղեկավարության միջև, մենք սպասում ենք պատասխանի»,- ասել է Նեչաևը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՌԴ դեսպանատունը բողոքի նոտա էր հղել Հայաստանի ԱԳՆ-ին. «Մենք վրդովված ենք տեղական տեղեկատվական դաշտում շրջանառվող ցինիկ նյութերից, որոնք հայհոյախառն ու կեղծ մեղադրանքներ են հնչեցնում ռուսական կառույցների հասցեին՝ այս տարվա օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում տեղի ունեցած ողբերգության մեջ ներգրավված լինելու վերաբերյալ։
Սա համարում ենք ուղիղ սադրանք քաղաքական ուժերի կողմից, որոնք կանգնած են նման ակնարկների հետևում, և որի նպատակն է խաթարել ռուս-հայկական դաշնակցային հարաբերությունները»:

Москва ожидает ответа в связи с отправленной в МИД Армении ноты протеста
Москва ожидает ответа в связи с отправленной в МИД Армении ноты протеста, заявил в ходе брифинга замдиректора Департамента информации и печати МИД России Иван Нечаев.
«Было сделано соответствующее заявление посольством России в Ереване. Сегодня состоялась конструктивная беседа нашего временного поверенного в делах РФ с руководством МИД Армении, ожидаем ответа», - сказал Нечаев.
Напомним, что ранее посольство России направило ноту протеста в МИД Армении.
«Это связано с циничными высказываниями, содержащими ложные обвинения в адрес российских структур в причастности к ЧП в «Сурмалу», - говорится в заявлении российской дипмиссии.
В частности, Россия обвиняет политические силы Армении в «прямой провокации, направленной на подрыв российско-армянских отношений».