«Սուրմալու»-ի պայթյունի գործով մեղադրյալներ չկան. դատախազություն
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը հայտնում է. ««Սուրմալու»-ի պայթյունի գործով մեղադրյալներ չկան։ Եթե լինեին, երեկ երեկոյան ՀՀ դատախազությունն իր հաղորդագրությամբ դրա մասին կհայտներ։
«Հրապարակ» թերթից երեկ ինձ հարցրել են 2021թ. «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած հրդեհի գործի մասին, և ես հայտնել եմ, որ այդ գործով կա մեղադրյալ։ Այսինքն՝ խոսքը վերաբերում է 2021թ. դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով մեղադրյալի առկայությանը։
Խնդրում եմ այս ապատեղեկատվությունը տարածող լրատվամիջոցներին հեռացնել այն։ Սա այն դեպքը չէ, որ սխալ տեղեկատվություն հրապարակելը լինի հանդուրժելի։
Հ. Գ. Այսպիսի թյուրիմացությունների ծուղակում չհայտնվելու համար եմ միշտ հորդորում լրատվամիջոցներին՝ անգամ մամուլի տեսություն անելիս տեղեկությունը հրապարակելուց առաջ նախ պաշտոնապես ճշտել այն»։

Гор Абрамян: По делу о взрыве в торговом центре «Сурмалу» обвиняемых нет
По делу о взрыве в торговом центре «Сурмалу» обвиняемых нет. Об этом на своей странице в Facebook сообщил советник генерального прокурора Гор Абрамян.
«Если бы таковые были, прокуратура сообщила бы в своем заявлении накануне вечером.
Вчера из газеты «Грапарак» меня спросили о деле пожара в «Сурмалу» в 2021 года, и я сообщил, что по тому делу есть обвиняемый. То есть, речь шла о наличии обвиняемого по уголовному делу, возбужденному по делу об инциденте 2021 года.
Прошу распространяющие эту дезинформацию СМИ удалить ее. Это не тот случай, когда с публикацией неверной информации можно смириться.
P.S. Чтобы не попасть в ловушку подобных недоразумений, я всегда призываю СМИ, даже делая обзор прессы, прежде чем публиковать информацию, прежде всего, официально уточнить ее»,- написал Абрамян.