Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ վարչապետի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև փոխգործակցությանը, ինչպես նաև ԵԱՏՄ օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը Միխայիլ Միշուստինին շնորհակալություն է հայտնել հայ-ռուսական առևտրատնտեսական հարաբերությունների մի շարք հարցերի օպերատիվ արձագանքելու համար:
Քննարկվել են նաև ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի՝ օգոստոսին Ղրղզստանում կայանալիք նիստի օրակարգին վերաբերվող հարցեր: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության կայքից:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром России
Состоялся телефонный разговор премьер-министра Никола Пашиняна и председателя правительства Российской Федерации Михаила Мишустина. Об этом сообщается на сайте правительства Армении.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества Армении и России, а также повестки дня ЕАЭС.
Никол Пашинян поблагодарил Михаила Мишустина за оперативное реагирование на ряд вопросов армяно-российских торгово-экономических отношений.
Обсуждены также вопросы, связанные с повесткой дня заседания межправительственного совета ЕАЭС, которое пройдет в августе в Кыргызстане.