McDonald's նոր ապրանքանիշի ներքո մեկ օրում Մոսկվայում կբացվի 15 վաճառակետ
Մոսկվայում հունիսի 12-ին McDonald's նոր ապրանքանիշի ներքո կսկսի գործել ոչ միայն Պուշկինսկայա մետրոյի կայարանի հայտնի կետը, այլև կբացվեն ևս 14-ը, հինգշաբթի լրագրողների հետ զրույցում ասել է ընկերությանը մոտ կանգնած աղբյուրը։
Ըստ ինսայդերի՝ ռեստորանները կրկին աշխատում են մեծ թվով մատակարարների հետ: Ինչպես նախկինում, արտադրանքը մոտավորապես 98% ռուսական է:
Աղբյուրն ընդգծել է, որ հունիսի 12-ին Մոսկվայում բացման համար նախապատրաստվում է ընդհանուր առմամբ 15 կետ։ Նրանց թվում է «Պուշկինսկայայի» ռեստորանը։ Նաև ընկերությանը մոտ կանգնած աղբյուրը մենյուի հետ կապված որոշ մանրամասներ է բացահայտել։
«Մենյուում Mac-ով սկսվող անուններով ուտեստներ չեն լինի, բայց այլընտրանքային անուններով կլինեն ծանոթ ուտեստներ՝ Chicken Premier, Nuggets և Grand Burger, ֆրանսիական կարտոֆիլ, Cheeseburger և Caesar Roll. կփոխեն միայն փաթեթավորումը՝ առանց ֆիրմային դեղին «M» տառի»,- մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, հունիսի 2-ին McDonald's-ի նախկին ստորաբաժանումը նոր հայտ է ներկայացրել Ռոսպատենտ՝ անվանման հաջորդ տարբերակի գրանցման համար։ Արագ սննդի ցանցը կարող է շարունակել գործել Ռուսաստանում՝ Our Place անվամբ։
McDonald's-ը դարձել է հսկայական թվով միջազգային ապրանքանիշերից մեկը, որը լքել է ռուսական շուկան Ուկրաինայում Մոսկվայի վարած պատերազմի պատճառով: Յեյլի համալսարանի տվյալներով՝ գրեթե հազար ընկերություն լքել է Ռուսաստանի Դաշնությունը։

Под новым брендом McDonald's в Москве в один день заработают 15 точек
![]() На территории Москвы 12 июня под новым брендом McDonald's заработает не только знаменитая точка на станции метро «Пушкинская». В столице откроются еще минимум 14. Об этом в разговоре с журналистами в четверг сообщил источник, близкий к компании. По словам инсайдера, рестораны снова работают с подавляющих числом поставщиков. Как и раньше, продукты примерно на 98% российские. Источник подчеркнул, что в Москве к открытию 12 июня готовятся в общей сложности 15 точек. Ресторан на «Пушкинской» значится в их числе. Также близкий к компании собеседник раскрыл некоторые детали, связанные с меню. «В меню не будет блюд с названиями, начинающимися на "Мак-", но будут привычные блюда на альтернативных позициях — "Чикен Премьер", "Наггетс" и бургер "Гранд". Картофель фри, "Чизбургер" и "Цезарь Ролл" сменят лишь упаковку — без фирменной желтой буквы "М"», — цитирует сообщение ТАСС.
Как стало известно ранее, бывшее подразделение McDonald's 2 июня подало в Роспатент новую заявку на регистрацию очередного варианта названия. Сеть быстрого питания может продолжить работу в России под названием «Наше место». McDonald's стал одним из огромного количества международных брендов, покинувших российский рынок на фоне проведения Москвой специальной операции на Украине. По информации Йельского университета, из РФ ушла почти тысяча компаний. |