Ռուսաստանը երեք ուղղություններով հարձակման է պատրաստվում. Ուկրաինայի գլխավոր շտաբ
Ռուսական բանակը հարձակման է պատրաստվում Սլոբոժանսկի, Սլավյանսկի և Լիմանի ուղղություններով, ասվում է Ուկրաինայի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ֆեյսբուքյան էջում։
«Սլոբոժանսկի ուղղությամբ հակառակորդը շարունակում է նախապատրաստվել հարձակմանը, ուսումնասիրում է Ռուսաստանի Դաշնության տարածքից առաջխաղացման, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի և նյութի մատակարարման հնարավոր ուղիները», - ավելացրել են Ուկրաինայի գլխավոր շտաբը։
Գերատեսչությունում նշել են, որ ռուսները Խարկովի ուղղությամբ ակտիվ գործողություններ չեն իրականացրել, հիմնական ջանքերը կենտրոնացված են ուկրաինական ստորաբաժանումների գործողությունները զսպելու վրա։
«Սլավյանսկի ուղղությամբ հակառակորդը շարունակում է զորքերի վերախմբավորումը՝ Իզյում-Բարվենկովո և Իզյում-Սլավյանսկ ուղղություններով գրոհը վերսկսելու համար»,- ասվում է Գլխավոր շտաբում։

Генштаб Украины: Россия готовится к наступлению на трех направлениях
Российская армия готовится к наступлению на Слобожанском, Славянском и Лиманском направлениях, сообщается на странице Генерального штаба Вооруженных сил Украины в Facebook.
"На Слобожанском направлении противник продолжает подготовку к наступлению, проводит изучение возможных путей выдвижения, поставки вооружения и военной техники и материальных средств с территории Российской Федерации", - добавили в украинском Генштабе.
В ведомстве отметили, что на Харьковском направлении активных действий россияне не проводили, основные усилия сосредотачивают на сдерживании действий украинских подразделений.
"На Славянском направлении противник продолжает перегруппировку войск для возобновления наступления в направлениях Изюм – Барвенково и Изюм – Славянск", - сообщили в Генштабе.