Ռուսաստանը հրթիռակոծում է Ուկրաինայի Կրեմենչուգ քաղաքը
Ռուսական զորքերը գնդակոծել են Կրեմենչուգի նավթավերամշակման գործարանը։ Այս մասին հայտարարել է Պոլտավայի շրջանային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Դմիտրի Լունինը։
«Չորս «ժամանում» կրկին Կրեմենչուգի նավթավերամշակման գործարան. նաև պայթյունների ձայներ են լսվել Պոլտավայի շրջանում։ Մանրամասները՝ ավելի ուշ։ Մենք կացարաններից չենք հեռանում»,- ասել է նա։
Ավելի ուշ Լունինը հավելել է, որ ընդհանուր առմամբ 8-ից 12 ռուսական հրթիռ է հարվածել Կրեմենչուգին՝ նավթավերամշակման գործարաններին և այլ ենթակառուցվածքային օբյեկտներին։ Նա նաև զգուշացրել է, որ նոր հարվածների սպառնալիքը պահպանվում է։
Ապրիլի 24-ին ուկրաինական լրատվամիջոցները հայտնել են Կրեմենչուգի վրա ռուսական հրթիռային հարձակումների մասին. գնդակոծվել էր ՋԷԿ-ը և նավթավերամշակման գործարանը։

Россия атаковала украинский город Кременчуг
Войска России обстреляли Кременчугский нефтеперерабатывающий завод. Об этом сообщил глава Полтавской областной военной администрации Дмитрий Лунин.
«Четыре «прилета» снова по Кременчугскому НПЗ. Также звуки взрывов слышны были в Полтавском районе. Детали позже. Не оставляем укрытия», - отметил он.
Позже Лунин добавил, что всего по Кременчугу ударили от 8 до 12 российских ракет – по НПЗ и другим объектам инфраструктуры. Он также предупредил, что остается угроза новых ударов.
24 апреля украинские СМИ сообщали о ракетных ударах России по Кременчугу – были обстреляны теплоэлектроцентраль и нефтеперерабатывающий завод.