Ստեփանակերտի հրապարակում կրակոցների գործով ձերբակալվել է գեներալ Սամվել Կարապետյանը
Արցախի հանրապետության դատախազությունը հաղորդագրություն է տարածել. «Ինչպես հաղորդվել էր ավելի վաղ, 10.05.2022թ.՝ երեկոյան ժամը 19:00-ի սահմաններում, Ստեփանակերտ քաղաքի «Վերածննդի» հրապարակում հնչել են կրակոցներ, որի հետևանքով վնասվել էր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչին պատկանող ավտոմեքենան: Դեպքի առթիվ ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքների հիման վրա ԱՀ քննչական կոմիտեի քննիչի կողմից հարուցվել է քրեական գործ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 269-րդ հոդվածի 4-րդ մասով (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ) և 245-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) նախատեսված հանցանքների հատկանիշներով: Ենթադրյալ հանցագործության կատարման կասկածանքով ձերբակալվել է Արցախի Հանրապետության քաղաքացի Ս. Կ-ն: Կատարվում է նախաքննություն, որի ընթացքի ու արդյունքների մասին կտրվի հավելյալ տեղեկություն»:
Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ ձերբակալվածն Արցախի պաշտպանության բանակի հրամանատարի նախկին տեղակալ, գեներալ-մայոր Սամվել Կարապետյանն է (Օգանովսկի)։

По делу о стрельбе в Степанакерте задержан генерал Самвел Карапетян
Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы, произошедшей 10 мая на площади Возрождения в Степанакерте. Об этом сообщает Прокуратура Республики Арцах.
10 мая 2022 года около 19:00 на площади Возрождения в Степанакерте раздались выстрелы, в результате которых был поврежден автомобиль, принадлежащий жителю столицы Арцаха. По данному факту в Следственном комитете Республики Арцах было возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 269 (хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) и части 1 статьи 245(незаконные приобретение, хранение, перевозка или ношение оружия) УК Арцаха. По подозрению в совершении преступления задержан гражданин Республики Арцах С.К.
Прокуратура Республики Арцах сообщает, что по подозрению в совершении предполагаемого преступления задержан гражданин Республики Арцах С.К.
Ведется предварительное расследование, о ходе и результатах которого будет предоставлена дополнительная информация.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, задержанным является герой Арцаха генерал-майор Самвел Карапетян.