ՌԴ կառավարությունը «Օդնոկլասսնիկի»-ում պաշտոնական խումբ է բացել
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունը «Օդնոկլասսնիկի» սոցիալական կայքում պաշտոնական խումբ է բացել, որտեղ ամեն օր կհրապարակվեն հիմնական որոշումների մասին հաղորդագրությունները․ հայտնում է ՌԴ կառավարության կայքը։
«Կառավարությունը որոշել է «Օդնոկլասսնիկի» սոցիալական ցանցում պաշտոնական խումբ բացել, որպեսզի քաղաքացիները, որոնք նախընտրում են տեղեկություններ ստանալ սոցիալական ցանցերից, կարողանան առաջին ձեռքից և մատչելի ձևաչափով տեղեկանալ հիմնական նորություններին»,-ասվում է զեկույցում։
Հավելվում է, որ «Օդնոկլասսնիկում» Ռուսաստանի կառավարության խումբը կհրապարակի ամեն օր տեղեկատվություն առանցքային որոշումների մասին, կտեղադրի զեկույցներ իրադարձությունների, ինչպես նաև վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի և նրա տեղակալների աշխատանքային այցերի մասին։

Правительство открыло официальную группу в "Одноклассниках"
Правительство РФ открыло официальную группу в "Одноклассниках", там будет ежедневно публиковаться сообщения о ключевых решениях, сообщается на сайте кабмина.
"Правительство приняло решение открыть официальную группу в социальной сети "Одноклассники", чтобы граждане, предпочитающие получать информацию из соцсетей, могли узнавать о главных новостях из первых рук и в доступном формате", - говорится в сообщении.
Добавляется, что в группе "Правительство России" в "Одноклассниках" будет ежедневно публиковаться информация о ключевых решениях кабмина, размещаться отчеты о мероприятиях, а также рабочих поездках премьер-министра Михаила Мишустина и его заместителей.