Ռուս-ուկրաինական բանակցությունների վայրը փոխվել է
Ուկրաինական պատվիրակությունը Ռուսաստանի հետ առանց նախապայմանների սկզբունքով կհանդիպի Բելառուսի հետ սահմանին՝ Պրիպյատ գետի տարածքում։ Այս մասին հայտնում է Пул Первого թելեգրամ-ալիքը։
«Ալեքսանդր Լուկաշենկոն զանգահարել է Վլադիմիր Զելենսկիին։ Քաղաքական գործիչները պայմանավորվել են, որ ուկրաինական պատվիրակությունն առանց նախապայմանների կհանդիպի ռուսական պատվիրակության հետ ուկրաինա-բելառուսական սահմանին՝ Պրիպյատ գետի մոտ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ինչպես հաղորդվում է, Լուկաշենկոն պատասխանատվություն է ստանձնել, որ ճանապարհորդության, բանակցությունների և վերադարձի ընթացքում բոլոր ինքնաթիռները, ուղղաթիռները և հրթիռները, որոնք տեղակայված են Բելառուսի Հանրապետության տարածքում, օդ չեն բարձրանա։ Հանդիպման վայրի մասին տեղեկությունը հաստատել են նաև Զելենսկու գրասենյակից։

Названо новое место встречи делегаций России и Украины
Украинская делегация встретится с российской без предварительных условий на границе с Белоруссией в районе реки Припять. Об этом сообщает телеграм-канал "Пул Первого".
"[Президент Белоруссии] Александр Лукашенко позвонил [президенту Украины] Владимиру Зеленскому. Политики договорились, что украинская делегация встретится с российской без предварительных условий на украинско-белорусской границе в районе реки Припять", — говорится в сообщении.
Как уточнятся, Лукашенко взял на себя ответственность, что на время проезда, переговоров и возвращения делегации со стороны Незалежной все самолёты, вертолёты и ракеты, которые размещены на территории Республики Беларусь, останутся на земле. Информацию о месте встречи подтвердил и Офис Зеленского.