Եռակի սպանություն՝ Ռուսաստանում
Եռակի սպանություն է տեղի ունեցել Օմսկի մարզի Պավլոգրադսկի շրջանի Յուրիևկա գյուղի առանձնատներից մեկում։ Այս մասին հայտնում է մարզային դատախազության կայքը։
Հունվարի 22-ի առավոտյան հայտնաբերվել են բռնի մահվան նշաններով երեք մարդու՝ տղամարդու, կնոջ և աղջկա դիեր։ Նախնական տվյալներով՝ անհայտ անձը մտել է տուն և դանակահարել այնտեղ գտնվողներին։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՌԴ քրեական օրենսգրքի «Երկու և ավելի անձանց սպանություն» հոդվածով։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալության աղբյուրը, երկու դեռահասների հաջողվել է փախչել հանցագործության վայրից և օգնություն կանչել։ Հարձակվողին դեռ չեն գտել։

В российском регионе произошло тройное убийство
Тройное убийство произошло в одном из частных домов села Юрьевка Павлоградского района Омской области. Об этом сообщается на сайте региональной прокуратуры.
Тела трех человек с признаками насильственной смерти — мужчины, женщины и девочки — были обнаружены утром 22 января. По предварительным данным, в дом проник неизвестный и нанес находившимся там людям ножевые ранения. По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по статье УК РФ «Убийство двух и более лиц».
По информации ТАСС от источника в правоохранительных органах, два подростка сумели убежать с места преступления и позвать на помощь. Нападавший пока не найден.