Սյունիքի մարզում կրակոցներ են հնչել
Երեկ՝ հունվարի 6-ին, ոստիկանության Կապանի բաժին է բերման ենթարկվել Սյունիքի մարզի բնակիչ 52-ամյա Արթուր Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ժամը 19:40-ի սահմաններում, ոստիկանության Կապանի բաժնում տեղեկություններ են ստացվել, որ Կապան համայնքի Կաղնուտ բնակավայրում կրակոցներ են հնչում: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Ա. Հովհաննիսյանի Կաղնուտի վարչական ղեկավարն է և կրակոցներ արձակելու փաստն արդարացրել է՝ ասելով. «Էսօր ծնունդս ա», ու ծննդյան տարեդարձի արարողության ընթացքում, իրեն պատկանող «ՎԵՊՐ-ԿՄ» տիպի որոսորդական ակոսափող հրազենից կրակոցներ է արձակել:

В Сюникской области прозвучали выстрелы
Вчера, 6 января, в Капанский отдел полиции был доставлен 52-летний житель Сюникской области Артур Ованнисян.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, около 19:40 в Капанский отдел полиции поступил сигнал о том, что в поселке Кагнут общины Капан прозвучали выстрелы. По сведениям фотокорреспондента, А. Ованнисян является главой администрации Кагнута. Он оправдал факт выстрелов, заявив: «Сегодня у меня День рождения». Во время празднования он произвел выстрелы из самозарядного охотничьего карабина «Вепрь-КМ».