Մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող Սենիկ Արզումանյանը. ևս երկու զինծառայող վիրավոր են
Շաբաթ, 11 դեկտեմբերի, 2021 թ., 09:50
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է. «Դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 19:30-ի սահմաններում, ՀՀ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում, նախնական տվյալներով՝ համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցներից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Սենիկ Աշոտի Արզումանյանը (ծնվ. 2002թ.):
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Минобороны Армении: Один военнослужащий погиб, двое ранены в результате произведенного сослуживцем выстрела
Суббота, 11 Декабря, 2021 года, 09:50
В одной из воинских частей, расположенных на южном направлении Армении, накануне около 19:30 по предварительным данным, в результате произведенного сослуживцем выстрела, смертельное огнестрельное ранение получил солдат срочной службы, рядовой Сеник Ашотович Арзуманян (2002 года рождения), сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего.