Սաակաշվիլին բանտում ընկել է ու կորցրել գիտակցությունը
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին բանտում ընկել է ու կորցրել գիտակցությունը։ Այս մասին հայտարարել է քաղաքական գործչի փաստաբան Բեկ Բասիլայը։
-Երբ դուրս է եկել փաստաբանների հետ հանդիպման, ընկել է... Անգիտակից է եղել, աչքերը մատներով բացել են... Եկան պատգարակով տարան, չգիտեմ՝ որտեղ է, չգիտեմ՝ ինչպես է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է փաստաբանը։ Հիշեցնենք, որ երկուշաբթի՝ նոյեմբերի 15-ի երեկոյան, Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին արյուն է սկսել փսխել, սակայն բժիշկներին թույլ չեն տվել այցելել նրան։ Այս մասին երեքշաբթի օրը՝ նոյեմբերի 16-ին, հայտարարել է Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի մարդու իրավունքների պաշտպան Լյուդմիլա Դենիսովան, ով Վրաստան է ժամանել քաղաքական գործչին այցելելու համար։ Դենիսովան հույս է հայտնել, որ ինքը կկարողանա անձամբ ստուգել, թե ինչպես են պաշտպանվում Սաակաշվիլիի իրավունքները: Սակայն մինչ այժմ Վրաստանի արդարադատության նախարարությունից նախկին նախագահին այցելելու թույլտվություն կամ մերժում չի ստացել։

Саакашвили потерял сознание в тюрьме
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили упал и потерял сознание в тюрьме. Об этом сообщил адвокат политика Бека Басилая.
- Когда он выходил для встречи с адвокатами, он упал... был без сознания, ему пальцами открывали глаза... пришли и увели его на носилках, не знаю куда, не знаю, как он, — сказал юрист в разговоре с журналистами. Напомним, вечером в понедельник, 15 ноября, у бывшего президента Грузии Михаила Саакашвили началась кровавая рвота, однако к нему не пускают врачей. Об этом во вторник, 16 ноября, сообщила Уполномоченный Верховной рады Украины по правам человека Людмила Денисова, которая прибыла в Грузию, чтобы посетить политика. Денисова выразила надежду, что сможет лично проверить состояние соблюдения прав Саакашвили, однако отметила, что пока разрешения или отказа в посещении экс-президента от Министерства юстиции Грузии не получены.