Կրակոցներ Երևանում. 4 սպանվածներից մեկը քրեական աշխարհում հայտնի «Քանաքեռցի Տույն է»
Այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին, կրակոցներ և սպանություններ են տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 02:50-ի սահմաններում ՀՀ Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Քանաքեռի սեփական տներից մեկում կրակոցներ են հնչել կան տուժածներ: Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու քննիչները Քանաքեռի 16 փողոցի սեփական տներից մեկի բակում հայտնաբերել են տղամարդու 2 դի: Պարզվել է նաև, որ նշված վայրից ևս 2 քաղաքացի տեղափոխվել է հիվանդանոց: Ըստ տեղեկութունների՝ նրանք ճանապարհին մահացել են: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են մի քանի տեսակի զենքեր, կրակված պարկուճներ, գնդակներ, դանակ, արնանման հետքեր: Ֆոտոլրագրողի տեղեկոթյուններով տանը, բակում հայտնաբերված սպանվածներից մեկը քրեական աշխարհում հայտնի մեծ հեղինակություն ունեցող «Քանաքեռցի Տույն» էր, իսկ տունը, որտեղ տեղի է ունեցել դեպքը, ըստ դեպքի վայրում հավաքված քաղաքացիների, ովքեր հրաժարվեցին տեսախցիկի առաջ խոսել, ասում էին, որ պատկանում է նախկին պատգամավոր Արտուշին:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քարամյանի որոշմամբ ստեղծվել է քննչական խումբ Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության վարչությունում։

Кровавая разборка в Ереване: среди убитых криминальный авторитет «Канакерци Туй»
Около 02:50 в центр оперативного управления полиции города Еревана поступил сигнал о том, что в одном из домов столичного квартала Канакер прозвучали выстрелы.
Как передает с места событий фотокорреспондент Гагик Шамшян, полицейские и следователи во дворе частного дома на 16-ой улице Канакера обнаружили два тела мужчин. Выяснилось также, что с указанного адреса в больницу доставлены еще 2 человека. По сведениям, они скончались по дороге в больницу. На месте происшествия были обнаружены несколько единиц стрелкового оружия, гильзы, пули, нож, а также следы крови.
По данным источника, один из убитых – криминальный авторитет Артур Казарян по прозвищу «Канакерци Туй», а дом, в котором произошла перестрелка, принадлежит одному из бывших депутатов парламента.
Решением председателя Следственного комитета Аргишти Карамяна в отделе по расследованию особо тяжких преступлений Следственного управления г. Еревана Следственного комитета Армении создана следственная группа.