Սոբչակի մասնակցությամբ վթարի զոհերի թիվն ավելացել է
Ինչպես արդեն հայտնի է, ռուս հաղորդավարուհի Քսենյա Սոբչակը Կրասնայա Պոլյանայի ճանապարհին մահացու վթարի մասնակից է դարձել: Հոկտեբերի 9-ին նրան տեղափոխող մեքենան, որի ղեկին եղել է այլ վարորդ, հանդիպակաց գոտի դուրս գալուց հետո բախվել է մեկ այլ մեքենայի: Վերջինիս ուղևորներից մեկը՝ 35-ամյա մի կին, տեղում մահացել է, 3-ը տեղափոխվել են հիվանդանոց: Այսօր, սակայն, վիրավորներից մեկը՝ 29-ամյա կինը ևս մահացել է հիվանդանոցում:
Սոբչակը հայտնել է, որ ինքը ևս տուժել է վթարից՝ ստանալով ուղեղի ցնցում և բազմաթիվ տրավմաներ: Նա հոսպիտալացումից հրաժարվել է: Ավելի ուշ Սոբչակը հայտնել է, որ մեքենան իրենը չի, ինչպես նաև՝ վարորդը: «Ես վարորդին չեմ շտապեցրել, հանդիպակաց գոտի դուրս գալը եղել է նրա որոշումը»,- ասել է նա:

Число погибших в ДТП с Ксенией Собчак выросло до двух
После ДТП, которое, по предварительным данным, произошло по вине водителя Ксении Собчак, вылетевшего на встречную полосу, скончался ещё один человек. Об этом Лайфу сообщил источник в экстренных службах.
Погибшей оказалась 29-летняя пассажирка автомобиля "Фольксваген", в который врезался "мерседес" Собчак. Девушка скончалась в больнице.Напомним, Ксения Собчак попала в смертельное ДТП по дороге в Красную Поляну вечером 9 октября. Сообщалось, что в результате аварии три человека получили травмы разной степени тяжести и один пассажир скончался на месте. Прокуратура поставила на контроль расследование аварии. Представитель телеведущей отказался комментировать произошедшее.