Կրակոցներ՝ Երևանում. վիրավորներից մեկը ԱԺ նախկին պատգամավորի որդի է
Այսօր՝ սեպտեմբերի 24-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 02։40-ի սահմաններում ոստիկանությաուն ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան փողոցում՝ «Կինո Մոսկվայի» հարևանությամբ, կրակոցներ են հնչել, կան վիրավորներ։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մինչ դեպքի վայրում աշխատում էին ոստիկանները, թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել ոստիկանության կենտրոնական բաժին, որ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել 2 քաղաքացի։ Հիվանդանոց մեկնած Կենտրոնի ոստիկանության ծառայողները պարզել են՝ վիրավորներն են Տավուշի մարզի բնակիչներ՝ 23-ամյա Արման Խաչատրյանը և 24-ամյա Սերգեյ Մելիքյանը։ Ըստ բժիշկների հայտնածի՝ վերջիններն ի վիճակի չեն եղել կատարվածի մասին բացատրություններ տալու, քանի որ նրանցից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, մյուսը՝ միջին ծանր:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ վիրավորներից Ս. Մելիքյանը Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Հանրապետական կուսակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանի որդին է։

Выстрелы в Ереване: среди раненых - сын бывшего депутата НС
Около 02:40 в полицию поступил сигнал о том, что на улице Абовяна возле кинотеатра «Москва» прозвучали выстрели, есть раненые. Как сообщает Shamshyan.com, пока полиция работала на месте происшествия, в Центральный отдел полиции поступил сигнал из университетской клинической больницы №1 о том, что к ним доставлены двое граждан с огнестрельными ранениями. Прибывшие в больницу сотрудники полиции выяснили, что ранеными являются жители Тавушской области 23-летний Арман Хачатрян и 24-летний Сергей Меликян. По словам врачей, последние не смогли объяснить произошедшее, так как один из них находится в крайне тяжелом состоянии, другой - в состоянии средней тяжести.
По сведениям сайта, один из раненых С. Меликян - сын бывшего депутата Национального Собрания и члена Республиканской партии Гагика Меликяна.