«Ղարաբաղի հարցում հեշտ լուծումներ չկան». Պուտին
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծումը չի կարող պարզ լինել, քանի որ կողմերից յուրաքանչյուրն այս հարցում ունի «իր ճշմարտությունը»: Անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը, նման կարծիք է հայտնել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ ելույթ ունենալով «Ռուսաստանը կանչում է» ՎՏԲ կապիտալ ներդրումային հիմնադրամի համաժողովին։
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման համար պետք է Հայաստանի և Ադրբեջանի շահերի հավասարակշռում գտնել»,- կարծիք է հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության ղեկավարը։
«Ինչպե՞ս կամ որտե՞ղ է երկարաժամկետ կարգավորումը: Նրանում, որ երկու կողմերն էլ կարողանան շահերի հավասարակշռություն գտնել։ Ե՛վ ադրբեջանական ժողովորդին և՛ հայ ժողովրդին մենք վերաբերվում ենք անխախտ հարգանքով», - ասել է նա:
Ըստ ՌԴ նախագահի՝ ԼՂ կարգավորման առաջին փուլում անհրաժեշտ է դադարեցնել ռազմական գործողությունները և նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ:

Путин уверен, что у конфликта вокруг Нагорного Карабаха нет простых решений
Решение конфликта вокруг Нагорного Карабаха не может быть простым, так как у каждой из сторон в этом вопросе "своя правда". Такое мнение выразил президент России Владимир Путин, выступая в четверг на форуме "ВТБ капитала" "Россия зовет!".
"У каждого своя правда, - отметил российский лидер. - Здесь нет простых решений, потому что узел очень сложно завязан".
Решение конфликта вокруг Нагорного Карабаха заключается в том, чтобы найти баланс интересов Азербайджана и Армении, считает лидер РФ.
"В чем или где долгосрочное урегулирование? В том, чтобы найти баланс интересов, который устраивал бы обе стороны - как азербайджанский народ, к которому мы относимся с неизменным уважением, так и интересы армянского народа", - сказал он.