Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների՝ Փոմփեոյի հետ հանդիպման ժամանակացույցը
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Փոմփեոն այսօր Վաշինգթոնում առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Ինչպես հաղորել է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ պետքարտուղարության տարածած հաղորդագրությանը, հայտնի է նախատեսված հանդիպումների ժամանակացույցը:
Երևանի ժամանակով՝ 17:30-ին նախատեսված է Փոմփեոյի բանակցություններն ադրբեջանցի նախարարի հետ, իսկ ժամը 18:30-ին՝ հայ գործընկերոջ հետ: Մամուլի համար որևէ հայտարարություն չկա։
Պետքարտուղարը չորեքշաբթի հայտարարել էր, որ «դիվանագիտական բարդ իրավիճակ է։ Մեր տեսակետը նախկինի պես այն է, որ առաջ գնալու ճիշտ ուղին հակամարտությունը դադարեցնելն է»։

График встречи глав МИД Армении и Азербайджана с М. Помпео
Госсекретарь США Майкл Помпео проведет сегодня в Вашингтоне отдельные встречи с главами МИД Азербайджана и Армении Джейхуном Байрамовым и Зограбом Мнацаканяном. Соответствующая информация содержится в графике, распространенном в четверг вечером американским внешнеполитическим ведомством.Согласно ему, на 17:30 запланированы переговоры Помпео с азербайджанским министром, а на 18:30 - с армянским коллегой. О каких-либо заявлениях для прессы по итогам не сообщается.
Госсекретарь заявил в среду, что речь идет о сложной ситуации "на земле". "Это сложная дипломатическая ситуация. Наш взгляд, как и взгляд практически всех европейских стран, по-прежнему заключается в том, что правильный путь вперед - это прекратить конфликт, заявить им о необходимости обеспечить деэскалацию", - сказал тогда он.