«Անցած գիշեր հակառակորդի հարձակողական բոլոր գործողությունները ձախողվել են». ԱՀ նախագահի խոսնակ
«Ադրբեջանական զինված ուժերը որոշակի հաջողություններ ունեցել են միայն առաջին օրը»,- այս մասին սեպտեմբերի 30-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱՀ նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Ամսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը Արցախի ՊԲ-ը կարողացել է վերականգնել կորցրած դիրքերի մեծ մասը, ունենալ որոշակի առաջխաղացում, և այդ հաջողություններն առ այսօր պահպանվում են: ՊԲ-ը կարողանում է ինտենսիվ կերպով կասեցնել բոլոր այն հարձակողական գործողությունները, որն իրականացնում է Ադրբեջանի բանակը՝ Թուրքիայի զինուժի աջակցությամբ: Ուզում եմ հստակ հայտարարել՝ անցած գիշեր բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են, և այս պահի դրությամբ Ադրբեջանի բանակն ունի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի շատ մեծ կորուստներ»,- ասել է Վահրամ Պողոսյանը:

Ваграм Погосян: Все наступательные операции, предпринятые прошлой ночью противником, провалились
Вооруженные силы Азербайджана добились определенных успехов только в первый день. Об этом на пресс-конференции в Степанакерте сказал пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«В ночь с 27 на 28 сентября Армия обороны Арцаха смогла восстановить большую часть потерянных позиций, добиться определенного продвижения, и эти успехи сохраняются по сей день. Армия обороны способна интенсивно прекратить все наступательные операции, проводимые азербайджанской армией при поддержке турецких вооруженных сил. Заявляю, что все наступательные операции, предпринятые прошлой ночью противником, провалились. На данный момент азербайджанская армия несет очень большие потери в живой силе и военной технике»,- сказал Ваграм Погосян.