«Էրդողանը մաքրում է Թուրքիան ազդեցիկ քրդերից». թուրքագետ
Ռազմագետ, թուրքագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Էրդողանը մաքրում է Թուրքիան ազդեցիկ քրդերից։
Վեց տարի տեղի ունեցած բողոքի ցույցերի կապակցությամբ թուրքական իշխանությունը քրդամետ «Ժողովրդադեմոկրատական կուսակցության» 82 անդամի կալանավորման որոշում է կայացրել։ Նրանց մեջ են ինչպես գործող քաղաքապետեր և օրենսդիրներ, այնպես էլ նախկին քաղաքապետեր և օրենսդիրներ։ Կալանավորման որոշում է տրվել նաև Կարսի քաղաքապետ Այհան Բիլգենի համար։
Անկարայի դատախազությունը չի մանրամասնել 82 անձի կողմից ենթադրյալ կատարած հանցագործությունների մասին մանրամասներ, բայց պնդում է, որ բողոքի ցույցերի ընթացքում կատարված հանցագործությունները ներառում էին սպանություն, սպանության փորձ, գողություն, գույք վնասել, թալանել, Թուրքիայի դրոշ այրել և 326 անվտանգության աշխատակիցների վիրավորում»:

Тюрколог։ Эрдоган очищает Турцию от влиятельных курдов
Военный эксперт, тюрколог Карен Ованнисян на своей странице в Facebook пишет։ «Эрдоган очищает Турцию от влиятельных курдов.
Власти Турции приняли решение задержать 82 членов прокурдской Народно-демократической партии в связи с прошедшими 6 лет назад акциями протеста. Среди задержанных как действующие мэры и законодатели, так и бывшие мэры и законодатели. Был также выдан ордер на арест мэра Карса Айхана Билгена.
Прокуратура Анкары не предоставила подробностей о предполагаемых преступлениях, совершенных 82 лицами, но заявила, что преступления, совершенные во время протестов, включали убийство, покушение на убийство, кражу, причинение материального ущерба, грабеж, сожжение турецкого флага и нанесение ранений 326 сотрудникам службы безопасности».