Արքայազն Ուիլյամը զայրացել է արքայազն Հարրիի գործարքի պատճառով
Արքայազն Ուիլյամը խիստ վրդովված է, որ իր եղբայրը՝ արքայազն Հարրին, պատրաստվում է համագործակցել Netflix-ի հետ։
Պատճառն այն է, որ հենց Netflix-ն է թողարկում «Թագը» սերիալը, որը նվիրված է Եղիսաբեթ II թագուհու կառավարմանը: Հաջորդ եթերաշրջանի գործողությունները, որը կցուցադրվի նոյեմբերին, ծավալվում են 1980-ական թթ․-ին։ Կցուցադրվի նաև, թե ինչպես է կործանվում արքայադուստր Դիանայի և արքայազն Չարլզի ամուսնությունը։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու սննդային վարքի խանգարումներին, որոնցով տառապել է Դիանան։
The Sun-ի աղբյուրի խոսքով՝ Ուիլյամը և թագավորական ընտանիքի մյուս առանցքային անդամները զայրացել են այն պատճառով, որ Հարրին գործարք է կնքել մի ընկերության հետ, որը ցուցադրում է այդ սերիալը։ «Սա եղբայրների միջև հակամարտությունների երկար ցուցակում միայն վերջին տեղում է։ Այնտեղ ավելի նուրբ հարցեր կան, քան նրանց մոր տառապանքները»,- հավելել է նա:

Принц Уильям пришел в ярость из-за сделки принца Гарри
Принц Уильям крайне возмущен тем, что его брат принц Гарри будет сотрудничать с видеосервисом Netflix. Об этом сообщает издание The Sun.
Гнев объясняется тем, что именно Netflix выпускает сериал «Корона», посвященный правлению королевы Елизаветы II. Действие очередного сезона, который выходит в ноябре, разворачивается в 1980-е годы. Среди прочего, в нем покажут, как рушился брак принцессы Дианы и принца Чарльза. Особое внимание будет уделено расстройству пищевого поведения, которым страдала Диана.
По словам источника The Sun, Уильям и другие важные члены королевской семьи пришли в ярость из-за того, что Гарри заключил сделку с компанией, которая показывает «Корону». «Это лишь последний в длинном списке конфликтов между братьями, в котором есть и более деликатные вопросы, чем страдания их матери», — добавил он.