Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք․ #BBC
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք, հայտնում է BBC-ն՝ վկայակոչելով վարչապետի գրասենյակին:
55-ամյա Ջոնսոնի խնդրանքով, անհրաժեշտության դեպքում, արտաքին գործերի նախարար Դոմինիկ Ռաաբը կփոխարինի նրան վարչապետի պաշտոնում։ Այս մասին հայտնել է վարչապետի խոսնակը: Նա նաև հավելել է, որ Ջոնսոնը ստանում է «գերազանց բժշկական օգնություն»:
«Կեսօրին վարչապետի վիճակը վատթարացավ, և նրան, բուժող բժիշկների խորհուրդներով, տեղափոխեցին հիվանդանոցի վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք»,- նշվում է հայտարարության մեջ:

Премьер-министр Британии Борис Джонсон помещен в отделение реанимации из-за коронавируса․ #BBC
Премьер-министр Британии Борис Джонсон помещен в отделение реанимации и интенсивной терапии лондонского госпиталя Сент-Томас после того, как его состояние ухудшилось из-за коронавируса.
По просьбе Джонсона замещать его на премьерском посту "при необходимости" будет министр иностранных дел Доминик Рааб, сообщил пресс-секретарь премьера. Он также сказал, что Джонсону оказывается "превосходная медицинская помощь".
"Сегодня во второй половине дня состояние премьер-министра ухудшилось, и по совету его лечащих врачей он был переведен в отделение реанимации и интенсивной терапии госпиталя", - говорится в заявлении Даунинг-стрит.
В воскресенье 55-летнего Джонсона поместили в лондонскую больницу Сент-Томас с "выраженными симптомами" коронавирусной инфекции.