Էրդողանը սպառնում է միակողմանի գործողություններ սկսել Իդլիբում
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիան իրեն իրավունք է վերապահում միակողմանի կարգով գործողություններ իրականացնել Սիրիայում՝ սեփական նպատակներին հասնելու համար, եթե Մոսկվան չկատարի իր պարտավորությունները: Թուրքիայի նախագահի հայտարարությունը մեջբերում է Anadolu-ն:
«Մենք Ռուսաստանի հետ կնքեցինք համաձայնագիր՝ լուծելու Իդլիբում ճգնաժամը առանց հետագա արյունահեղության: Հակառակ դեպքում մենք կշարունակենք հետևել այն ճանապարհին, որը մենք նշել ենք»,-հայտնել է Էրդողանը՝ մեջբերում է NTV-ն:
Նա նշել է, որ նախորդ ամսվա ընթացքում Սիրիայում սպանվել է 59 թուրք զինծառայող, Անկարան նաև «չեզոքացրել է» սիրիական բանակի 3,4 հազար անդամների:

Эрдоган пригрозил начать односторонние действия в Идлибе
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил о том, что Турция оставляет за собой право на односторонние действия в Сирии ради достижения целей операции «Весенний щит», если Москва не выполнит свои обязательства. Турецкого президента цитирует агентство Anadolu.
«Мы заключили соглашение [с Россией], чтобы урегулировать кризис в Идлибе без дальнейшего кровопролития. В противном случае мы продолжим идти по пути, который мы определили», — заявил Эрдоган (цитата по телеканалу NTV).
Он отметил, что за прошедший месяц в Сирии погибли 59 турецких военнослужащих, также Анкара «нейтрализовала» 3,4 тыс. «элементов режима».