Ասադը և ռուսական բանակը ռմբակոծում են Սիրիան. #AlMasdarNews
Այս շաբաթ Ռուսաստանի և Սիրիայի ռազմական ուժերն իրականացրել են այս ամսվա սկզբից ամենաշատ համատեղ թռիչքները՝ Սիրիայի հյուսիսարևմտյան շրջանում, հայտնում է Al Masdar News-ը:
«Լաթաքիայի Լաթաքիայի Հմեյմիմ օդանավակայանից՝ Ռուսաստանի օդուժի գլխավորությամբ վերջին 72 ժամվա ընթացքում երկու երկրների ռազմաօդային ուժերն իրականացրել են ավելի քան 140 ավիահարված, որոնց առանցքային թիրախը եղել է Իդլիբ նահանգի հարավային հատվածը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի և Սիրիայի ռազմական ուժերը դեկտեմբերի 18-ի երեկոյից սկսել են շարունակական ավիահարվածներ հասցնել Իդլիբի հարավային հատվածի ուղղությամբ:
Ավիահարձակումներ են իրականացվում Մաառաթ ալ-Նումանի առանցքային քաղաքում, որը Իդլիբում Ասադի բանակի հաջորդ հիմնական թիրախն է:
Վերջին 3 շաբաթներին Սիրաիայի բանակը իր ռազմական ուժը կենտրոնացրել է Իդլիբի հարավային ու հարավ-արևելյան հատվածների ուղղությամբ:

Армия Асада и РФ начали авиаудары в Сирии - СМИ
На этой неделе российские и сирийские военные силы начали наибольший с начала месяца авиарейд над северо-западным регионом Сирии. Об этом сообщает Al Masdar News.
"Под руководством российской воздушной эскадры из аэропорта Хмеймим в Латакии за последние 72 часа военно-воздушные силы двух стран осуществили более 140 авиаударов, ключевой целью этой атаки была южная сельская местность Идлиба", - говорится в сообщении.
Как отмечается, российские и сирийские военные силы 18 декабря вечером начали непрерывные авиаудары по юу Идлиба.
Удары были зафиксированы по ключевому городу Маарат аль-Нуман, который является следующей главной целью армии Асада в Идлибе.
В течение трех последних дней Сирийская арабская армия наращивала свои силы по южной и юго-восточной осям Идлиба, сообщив о нескольких танках, которые прибывают на помощь.