«Դատարանը ֆորմալ առումով որոշել է մերժել ներկայացված բողոքը». Երվանդ Վարոսյան
Արսեն Բաբայանի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Վերաքննիչ քրեական դատարանը (նախագահությամբ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի), այսօր հրապարակեց Արսեն Բաբայանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից կայացված որոշման դեմ մեր ներկայացրած բողոքի քննարկման արդյունքում կայացված որոշումը։
Ինչպես պարզ դարձավ որոշման հրապարակումից, դատարանն արձանագրել է Արսեն Բաբայանի իրավունքների խախտման փաստը, հիմնավոր համարելով պաշտպանության կողմի ներկայացված գրեթե բոլոր փաստարկները՝ սկսած հիմնավոր կասկածի բացակայությունից, ձերբակալման իրավաչափության հարցի քննարկման ժամկետների խախտումից, քրեական հետապնդումը բացառող հանգամանքներից մինչև կալանավորման համար օրենքով սահմանված հիմքերի բացակայություն։
Միաժամանակ, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ արդեն իսկ կիրառված է անազատության հետ չկապված այլ խափանման միջոց ու նա ազատության մեջ է, դատարանը ֆորմալ առումով որոշել է մերժել ներկայացված բողոքը։
Որոշման տեքստն ստանալուց ու դրան ծանոթանալուց հետո կորոշենք՝ արդյոք այն մեզ բավարարում է ողջ ծավալով, թե ոչ»։

Ерванд Варосян: Суд формально решил отклонить апелляцию
Адвокат Арсена Бабаяна Ерванд Варосян на своей странице в Facebook пишет: «Апелляционный уголовный суд (под председательством судьи Арсена Никогосяна) сегодня объявил решение, принятое по результатам рассмотрения нашей жалобы против решения суда первой инстанции города Еревана о применении в отношении Арсена Бабяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Как стало ясно из решения суда, суд зафиксировал нарушение прав Арсена Бабаяна, установив, что почти все аргументы, выдвинутые защитой, были обоснованы - от отсутствия разумных подозрений, нарушения сроков ареста подозреваемого, исключающих уголовное преследование обстоятельств до отсутствия установленных законом оснований для ареста.
В то же время, учитывая тот факт, что в отношении Арсена Бабаяна уже применена мера пресечения, не связанная с лишением свободы, и он находится на свободе, суд официально принял решение отклонить представленную жалобу.
После получения текста решения и ознакомления с ним мы решим, подходит ли оно нам в полной мере или нет».