«Ստանում ենք բազմաթիվ ահազանգեր». Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այս տարվա տասն ամիսների տվյալներով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավել է տպագրվել 97 միլիոն 858 հազար 593 ՀԴՄ կտրոն. աճը՝ 38.3%:
Այս կտրոններով արձանագրված առևտրի շրջանառությունն աճել է 273 միլիարդ 887 միլիոն դրամով, որն առևտրի ընդհանուր շրջանառության 21.8%-ն է:
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն տնտեսվարողներին, ովքեր պարտաճանաչ տրամադրում են ՀԴՄ կտրոններ:
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր պարտաճանաչ պահանջում են ՀԴՄ կտրոններ: Նաև այս մարդկանց շնորհիվ է, որ մենք կարողանում ենք զինվորականների, հրշեջների, ուսուցիչների աշխատավարձ բարձրացնել, թոշակներ բարձրացնել, մեր զինվորներին ապահովել բարձրորակ սննդով, ասֆալտապատել հարյուրավոր կիլոմետր ճանապարհներ:
Ստանում ենք բազմաթիվ ահազանգեր, որ շատ տեղերում շարունակվում է ՀԴՄ չտպելու արատավոր պրակտիկան: Ուզում եմ հիշեցնել, որ ՀԴՄ չտրամադրողը և ՀԴՄ չպահանջողը մասնակցում են մի գործընթացի, որով փաստացի գողացվում են զինվորի, ուսուցչի, թոշակառուի վիճակը բարելավելու համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները»:

Никол Пашинян: Получаем множество тревожных сообщений
По данным за 10 месяцев этого года, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года было напечатано более 97 млн 858 тыс. 593 ККМ кассовых чеков, рост на 38,3%. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Оборот торговли, зафиксированный этими чеками, вырос на 273 млрд 887 млн драмов, что составляет 21.8% от общего оборота торговли. Выражаю благодарность всем тем хозяйствующим субъектам, которые добросовестно предоставляют чеки ККА.
Выражаю благодарность всем тем гражданам, которые добросовестно требуют кассовые чеки ККА.
Именно благодаря этим людям мы можем повышать зарплату военным, пожарным, учителям, повышать пенсии, обеспечивать наших солдат высококачественной едой, асфальтировать сотни километров дорог.
Мы получаем множество тревожных сообщений о том, что во многих местах продолжается порочная практика невыдачи кассовых чеков ККА. Хочу напомнить, что те кто не предоставляет кассовые чеки ККМ и те кто не требует их, участвуют в процессе, по которому фактически похищаются финансовые средства, предназначенные для улучшения состояния солдата, учителей, пенсионеров», - написал Пашинян.