Հարցում. կո՞ղմ եք արդյոք երթևեկության խախտումները նկարելու և ոստիկանությանը փոխանցելու նախագծին
![]() ԱԺ-ն հոկտեմբերի 23-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Տեսանկարահանող կամ լուսանկարահանող սարքերով հայտնաբերված ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումների վերաբերյալ գործերով իրականացվող վարչական վարույթի առանձնահատկությունների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու օրինագիծը: Որոշ պատգամավորների կողմից այն «գործ տվողի նախագիծ» որակումը ստացավ: Դրանով սահմանվում է, որ ցանկացած քաղաքացի կարող է ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումը տեսանկարահանել և բջջային հավելվածով ուղարկել իրավապահ մարմիններին: Ավելի ուշ կառավարությունը կսահմանի նաև առավելագույն չափը, որով միևնույն քաղաքացուն հնարավորություն կտրվի միևնույն անձի նկատմամբ ուղարկել էլեկտրոնային հաղորդագրություն: Հարցման նպատակն է պարզել՝ կո՞ղմ են արդյոք քաղաքացիները երթևեկության խախտումները նկարելու և ոստիկանությանն օնլայն փոխանցելու նախագծին: Տեղեկացնում ենք, որ հարցումն անանուն է և կարող եք քվեարկել միայն մեկ անգամ: |